ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

28 листопада відбулася робоча зустріч керівництва Державної служби зайнятості (Центрального апарату) з інвесторами та керівництвом Сумського обласного центру зайнятості щодо перспектив розвитку Сумського центру професійно-технічної освіти ДСЗ.

У зустрічі взяли участь в. о Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко, заступник Голови Юлія Жовтяк, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Іван Боршош, менеджер з продажу АГРУ Кунштофтехнік ГмбХ (Австрія) Лугмайр Кай, директора ТОВ «КБ Еко-Проект» Роман Кошлач (м. Суми), директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний та директор Сумського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості Михайло Гузь.

«Потрібно створювати додаткову вартість товару в Україні, а не відправляти наші мізки та руки за кордон. Це є не лише наша позиція, а також позиція держави. Тому вкрай важливим є організація співпраці між бізнесом та навчальними закладами, які готують спеціалістів одразу під конкретні робочі місця», – зазначив В. Ярошенко.

За словами, представників делегації з Сумської області, аналіз економічного розвитку регіону свідчить, що останнім часом швидкими темпами розвивається галузь переробної промисловості та виробництво пластмасових виробів.  З урахуванням цього Сумський ЦПТО отримав ліцензію на підготовку кваліфікованих робітників за професією «Зварник пластмас».

Інвестори AGRU Kunststofftechnik (Австрія), SimonaAG та Munsch Kunststoffsweijs technik GuibH (Німеччина), ТОВ «КБ Еко-Проект» (Україна, м. Суми) виявили готовність забезпечити навчальний центр обладнанням, матеріалами та сприяти підготовці та підвищенню кваліфікації спеціалістів з України та країн Східної Європи.

Під час офіційної зустрічі делегація Сумської області висловила сподівання у виділенні у 2018 році Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 15 млн. гривень для розбудови державного навчального закладу ЦПТО ДСЗ.

У жовтні 2017 року на замовлення ТОВ «КБ Еко-Проект», після попередньо проведеного роботодавцем професійного відбору кандидатів на профнавчання, приступили до навчання 12 осіб за цією професією. На даний час відбувся кваліфікаційний іспит з підтвердження ІІ розряду за безпосередньої участі роботодавця, який після закінчення навчання та отримання ІІІ розряду гарантує стовідсоткове працевлаштування слухачів.

Паралельно з цим укладений меморандум про співпрацю між Сумським ЦПТО ДСЗ, ТОВ «КБ Еко-Проект», АТ «Мотор Січ» (м. Запоріжжя) та АГРУ Кунштофтехнік ГмбХ (Австрія) з питань ефективного застосування конструкційних пластмас на АТ «Мотор Січ», що сприяє підвищенню технічного та технологічного рівня спеціалістів, оснащенню дільниці по виготовленню виробів з пластмас необхідним обладнанням, навчання осіб у ЦПТО ДСЗ за професією «зварник пластмас», реалізації технічної підтримки. Таким чином цей крок дасть змогу вийти на якісно вищий рівень підготовки спеціалістів.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *